15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.yagmurarat.com 300 0
theme-sticky-logo-alt

VİETNAM VİZESİ NASIL ALINIR?

 

Vietnam; Güney Asya’da hayalim olan, vizesinin biraz zor olmasıyla geçen yıl yaptığım Güney Asya yolculuğumda ertelediğim bir yerdi benim için. Bu yıl artık ertelemek istemedim, hali hazırda Güney Asya’nın birçok yerini gezmişken Vietnam’ı da görmek için ilk yaptığım şey ”‘Vietnam Vizesi En Kolay Nasıl Alınır’ ı araştırmak oldu.

Aslında Vietnam’a gitmeden önce uzun araştırmalar yapıp çeşitli yollar bulmuştum, Vietnam vizesi için. Kamboçya’dan Türkiye’den Tayland’dan alan birçok kişiyle tanışmış, bir kısmının aldığını öğrenirken, bir kısmının alamadığını öğrenmek biraz korkutmuştu beni.

Peki Vietnam vizesi Türkler için neden bu kadar zor? diye sorarken kendini bulmuş ve üzerine araştırmaya başlamıştım. Çeşitli araştırmalarım sonucu; Vietnam’da yaşayan Türkler; bazı illegal işler işlemiş (kaçakçılık, taciz, belgede sahtecilik vs) ve daha sonra tabiri caizse Vietnam Türkleri kara listeye almış. Bunları duymak beni biraz üzdü, vizeyi alamam diye de biraz tedirgin oldum; ancak çok kolay bir yolla vizeyi aldım.

İnternette vizeyi nasıl alırım diye araştırırken, http://vietnamavize.com/ web sitesi olan bir Türk şirketine denk geldim. Şimdi siz bu şirkete, sadece pasaport fotokopinizi ve uçak bileti rezervasyonunu gönderiyorsunuz, yaklaşık bir hafta içinde size bir vize onay mektubu gönderiyorlar. Sanırım bunun en güzel yanı da; hangi ülkede olduğunuzun bir öneminin olmaması. Çünkü bu işlemleri mail üzerinden yapabiliyorsunuz. Onay mektubu size iletildikten sonra; iki adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd ile vizeniz 15 dakika içinde havaalanında basılıyor. Eğer havaalanı yoluyla değil de, karadan giriş yapacaksanız; bulunduğunuz ülkenin konsolosluğundan bu belgenizi götürüp pasaportunuza işletebilirsiniz. Ancak bulunduğunuz ülkeye göre vize ücreti değişmekte bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Bu onay mektubunu alırken kapıda vize almak riskli mi? diye aklınıza sorular takılabilir, eğer işlemi bu şirket üzerinden yaparsanız, bu konuda içiniz rahat edebilir. Zaten vize onay mektubunuz çıkmadan ücret de istemiyorlar. İbrahim Bey, birçok konuda size yardımcı olacaktır. Bu belgeyi 7-10 gün içerisinde alırsanız; 100 usd, eğer acilse 3 gün içinde alırsanız, 180 usd ödüyorsunuz.

Vietnam vizesini, kendiniz bireysel olarak başvurarak da yapabilirsiniz, ancak bu biraz riskli olur. Birçok kişinin konsoloslukta pasaportunu geri çevirdiklerini duydum. Biz buralara kadar gelmişken; bu riski göze alamadık. Eğer siz de buradan almayı düşünürseniz; bilgileri şuraya bırakıyorum.

Telefon-Whatsapp :  0541 210 20 20

Evet, Vietnam’a gitmek diğer Güney Asya ülkelerine göre biraz masraflı; ancak orada bir güzellik görülmeyi bekliyor. Güney Asya’nın en çok etkilendiğim ülkeleri arasına girmeyi başardı bile. Upuzun ve yemyeşil pirinç tarlalarını, muhteşem sebzeleri ve kahvesini, savaşın ülkeye etkisini, güler yüzlü insanlarını ve Vietnam’da yaşadığımız bütün olayları bir sonraki Vietnam Günlükleri yazımda anlatacağım.

Bol seyahatli ve sevgiyle kalın:)

Comments

comments

Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
DAHA YEŞİL BİR HAYAT İÇİN
SONRAKİ YAZI
Seyahatte Kadınsal Hijyen ve Temizlik
HAKKINDA
Yağmur Arat

Hem gezmenin çok ucuz olduğunu sizlere göstermek, hem sizleri cesaretlendirmek, hem de seyahatle ilgili yararlı bilgiler paylaşmak için. Hem çok cesaret edemedim hem de hep daha iyisini istediğimden beğenmedim yaptıklarımı. İnsanlara gezmeyi erteliyor diye kızarken, kendimi bu siteyi açmaktan ertelerken buldum. Şimdi sizlerle deneyimlerimi paylaştığım yerdesiniz.

5 Yorumlar

 • Mart 8, 2018 at 1:27 pm

  Merhaba,

  İlk fırsatta Vietnam’ı ziyaret etmek istiyorum. Tavsiyenizle sanırım bu şekilde halledeceğim vize olayını. Yazı için teşekkürler 🙂

  CEVAPLA
 • Mart 10, 2018 at 8:04 pm
  Mert

  Merhaba Yağmur ve Emre video larınızı saat 18 ile 19:00 Türkiye saatleri arasında paylaşmanız daha çok kişiye etkileşim oluşturacaktır.
  Gezdiğiniz yerleri samimi bir dilde bizimle paylaşmanız (youtube izleyicisi)çok iyi bir fikir başarılar diliyorum.
  Mert Çeliker

  CEVAPLA
 • Mart 29, 2018 at 7:04 am
  Ahmet

  Abla süpersin Vietnam vizesi hakkında bilgileri paylaştığın için teşekkürler sayende yakında bende Vietnamdayım öğrenci olarak.

  Mutlu Seyahatler

  CEVAPLA
 • Temmuz 11, 2018 at 5:10 pm
  ezgi Bobur

  harika site

  CEVAPLA

BİR YORUM YAZ