15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.yagmurarat.com 300 0
theme-sticky-logo-alt

Keşfedilmesi Gereken ve Severek Dinlediğim Podcast’ler

Çok uzun süredir bir podcast dinleyecisi olmasam da, podcast dinlemeye başladığımdan beri, resmen podcast bağımlısı olduğumu itiraf etmeliyim. Evde, dışarda, sporda, uyumadan önce kısacası günümün büyük bir bölümünü podcast dinlemeye ayırıyorum. Her yeni bir şey dinlendiğimde, hem birisiyle sohbet ediyormuş gibi hissediyorum, hem de bilgileniyorum. Bu arada yazının başında sizlere şu sıralar yeni bir podcast yapmayı düşündüğümü de çıtlatayım istedim.

Neyse lafı çok uzatmadan, sizlere bu yazıda beğenerek dinlediğim podcast’leri önereceğim. Hazırsanız, buyrun başlayalım;

1. Nasıl Olunur? Nilay Örnek

İlk olarak en sevdiğim podcast’ten başlamak istedim. Özellikle karantina dönemi başladığım, bana ilham ve motivasyon veren ve severek dinlediğim podcast olan ”Nasıl Olunur?” aslında alanında başarılı insanların, bu meslekleri nasıl icra ettikleri, nasıl başarılı olduklarını anlatıyor. Birbirinden sevdiğim konuklarla sohbet etmenin yanı sıra, onların hayat tecrübelerini de beynimin bir köşesine yazıyorum.

2. Zero To Travel – Jason Moore

Dinlemekten en en en keyif aldığım diğer bir podcast ise; Zero to Travel. Çok düşük bütçelerle dünyayı gezmiş Jason Moore hem seyahat ipuçları veriyor, hem de seyahat felsefesine değiniyor. Her yayında farklı bir konukla, seyahat üzerine derin sohbetler etmek, seyahat özlemimi de bir nebze olsun alıyor diyebilirim.

3. Zihnimin Kıvılcımları – Serdar Kuzuloğlu

Serdar Kuzuloğlu’nu çok sevdiğim için, podcast yaptığını öğrenince hemen büyük bir heyecanla dinlemeye koyuldum. İnsan ve hayatla ilgili birçok konunun konuşulduğu bu podcast’te derin düşüncelere dalacaksınız.

4. İlk Sayfası – Can Kozanoğlu, Mirgün Cabas

Yazarlık atölyesi tadında muhteşem bir podcast önerisiyle devam ediyorum. Özellikle yazmak isteyen, nasıl başlayacağını bilemeyenler için güzel bir seçim olacaktır. Verdikleri önerileri de, bir kenara not almayı unutmayın.

5. Lumost- Mumtaz Demirci

Gayet akıcı, anlaşılır ve keyifli finans ve strateji konularını içeren bir podcast serisi. Özellikle sosyal medyada içerik üreten birisi olarak benim oldukça ilgimi çekti. Çok bilinen şirketlerin arka planda görünmeyen stratejilerini anlatan, sakin ve yer yer mizahi dille anlatılan bu podcast serisine bakmanızı öneririm.

6. T Cetveli

T cetveli medyada çıkan haberlerin doğruluğunu teyit edip, kendimizi yanlış bilgi bombardımanından nasıl koruyacağımızı gösteriyor. Güncel konulara yeni bir bakış açısı kazanırken, her gördüğümüz habere de neden inanmamız gerektiğinin cevabını veriyor.

7. Fularsız Entellik

Ekşi sözlük yazılarından ve en çok da blogundan takip ettiğim Fularsız’ın, özellikle ahlak kavramı üzerine yaptığı bölümleri çok sevmiştim. Bunun dışında evrensel temel gelir ve yeni teknolojiler ele aldığı konulardan bazıları.

8. Bence Oyunculuk – Beyti Engin

Oyuncular ve sektörün oyunculara karşı bir bakış oluşturmak adına yapılmış olan Storytel’in ev sahipliği yaptığı bir podcast serisi. Ben özellikle tiyatro ve sinema sektörlerinin içini, oyuncuların hayatını ve bunun profesyonel yanını merak ettiğim için aşırı beğendim. Sevinç Erbulak’ın olduğu bölümle başlamanızı tavsiye ederim.

9. Umarım Annem Dinlemez

Kadınların özgürce bütün konuları konuşabildiği, dinlerken aşırı eğlendiğim bir podcast. Kesinlikle dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Bonus: Radyo Tiyatrosu

Özellikle karantina döneminde tiyatroya gidememe çözümümü Radyo Tiyatrosu’nda buluyorum. Dinlerken o tiyatro sahnesini hayal etmek tiyatroseverler açısından çok güzel bir his. Bir pazar kahvaltısı eşliğinde sevdiklerinizle dinlemelik güzel bir aktivite olacağına eminim:)

eveeet, yazının sonra geldik. Bunun şerefine dilerseniz benim önerilerimden seçtiğiniz güzel bir podcast açın da, dinleyin. Ben yeni şeyler keşfettikçe bu listeye eklerim. Keyifli dinlemeler şimdiden.

Comments

comments

Paylaş:
Kategori:BLOG
ÖNCEKİ YAZI
Hayatınızı Değiştirecek İlham Verici Yol Filmleri
HAKKINDA
Yağmur Arat

Hem gezmenin çok ucuz olduğunu sizlere göstermek, hem sizleri cesaretlendirmek, hem de seyahatle ilgili yararlı bilgiler paylaşmak için. Hem çok cesaret edemedim hem de hep daha iyisini istediğimden beğenmedim yaptıklarımı. İnsanlara gezmeyi erteliyor diye kızarken, kendimi bu siteyi açmaktan ertelerken buldum. Şimdi sizlerle deneyimlerimi paylaştığım yerdesiniz.

1 Yorum

BİR YORUM YAZ